W Jeleniej Górze powstanie Focus Park Jelenia Góra

Firma deweloperska Parkridge zapowiada otwarcie w Jeleniej Górze nowego centrum handlowego ? Focus Park Jelenia Góra. Obiekt zostanie zlokalizowany przy ulicy Kilińskiego, a jego powierzchnia zaplanowana jest na 48 tys. metrów kwadratowych. Budowa Galerii rozpocznie się jeszcze w 2009 roku i zostanie ukończona w pierwszej połowie 2011. Taka powierzchnia pozwala na umieszczenie w Galerii około 90 sklepów wielu znanych i popularnych marek. Sklepy i lokale usługowe będą zróżnicowane pod względem oferty, każdy zatem znajdzie interesujące go propozycje. W Focus Park Jelenia Góra umieszczone zostanie również kino.

Centrum handlowe tej wielkości jest także szansą dla okolicznych mieszkańców na znalezienie pracy. Szacunki sugerują, że w ten sposób zatrudnienie znajdzie około 500 osób.

Na pewno na projekcie zyska infrastruktura. Deweloper zapowiada zbudowanie dużego, podziemnego parkingu mieszczącego około 300 pojazdów. Parkridge zobowiązał się również do spłaty zobowiązań ciążących na nieruchomości. Wynoszą one około 1,5 miliona złotych i kwota ta zostanie przeznaczona na modernizację okolicznej infrastruktury. Ten etap jest obecnie nadal na etapie planowania, lecz wiele wskazuje na to, że wynik będzie imponujący. Całość inwestycji Focus Park Jelenia Góra wynosi około 40 mln euro.