Koniec marzeń o Focus Park Jelenia Góra

Mimo atrakcyjnych planów i nadziei mieszkańców okazuje się, że Focus Park Jelenia Góra pozostanie jedynie niezrealizowanym projektem. Od pewnego czasu pojawiały się głosy o problemach z inwestorem i marnymi szansami na powstanie budynku. Obawy te niedawno potwierdziły się w wyniku pojawiających się wieści o bankructwie spółki-matki w Wielkiej Brytanii. Przedstawiciele polskiego odpowiednika pozostają nieuchwytni a co więcej, narastają ich zaległości.

Tak dzieje się w przypadku jeleniogórskiego klubu koszykarskiego Sudety, którego firma Parkridge jest sponsorem. Obecnie deweloper zaniechał jednak wypłacania pieniędzy na konto drużyny. W dodatku nie wyjaśnia sprawy i brak z jego strony jakichkolwiek sygnałów świadczących o tym, że sytuacja może się zmienić. Sprawa ta prawdopodobnie zakończy się na sali sądowej.

Władze miasta zapewniają, że jeżeli w tej kwestii nic się nie zmieni, inwestor nie wznowi działań lub nikt nie przejmie firmy, to grunt wróci do Jeleniej Góry w 2013 roku. Do tego czasu mieszkańcy i potencjalni inwestorzy będą zmuszeni oglądać duży nieużytek w tak ważnej części miasta, przy ulicy Kilińskiego. Warto przypomnieć, że wartość inwestycji szacowana była na kwotę 40 mln euro.